среда, 30 сентября 2015 г.

Тэхналагічная карта ўрока хіміі ў 11 класе

Тэхналагічная карта ўрока хіміі ў 11 класе

            Настаўнік:  Рукіна Таццяна Васільеўна

            Клас:      11

        Прадмет:  хімія

           Тэма ўрока: Хімічныя ўласцівасці, атрыманне і прымяненне глюкозы

           Месца ўрока ў вывучаемай тэме:  другі ў тэме “Вугляводы”

       Мэта: вывучыць уласцівасці, атрыманне і прымяненне глюкозы
       Задачы:
*       Удасканальваць уменне слухаць, вылучаць галоўнае, працаваць з падручнікам.
*       Развіваць уменне працаваць самастойна;
*       Выхоўваць у вучняў ашчадныя адносіны да рэактываў, экалагічную культуру.

       Тып урока: камбінаваны
 

      





Асноўныя этапы ўрока.
Пла-
ну-
емы час
Дзейнасць настаўніка
Дзейнасць вучняў

Прыёмы, метады, формы навучання
Прагназуемы вынік сумеснай дзейнасці
Абсталяванне
1. Арганізацыйны
момант.
2 мін.
Стварае эмацыянальны настрой.
Фармулюе мэты і задачы ўрока
Слухаюць
Слоўныя
Псіхалагічны настрой на працу

2. Матывацыя і актуалізацыя ведаў
2 мін.
Гутарка
Удзел у гутарцы
слоўныя
Значэнне глюкозы

4. Вывучэнне новага матэрыялу.
10 мін.
Лекцыя
Работа з сшыткам.
Інд.работа

Ап.канспект
Даска,
5. Першасны  кантроль.
4 мін.
Арганізацыя работы па пытаннях.
Адказваюць на пытанні,
Франтальнае апытванне.
Выяўленне цяжкасцей

6. Фізкультхвілінка
2 мін..
Практыкаванні для вачэй
Выконваюць практыкаванні

Адпачынак вучняў
Схема
7. Замацаванне.

10 мін.
Арганізацыя работы па пытаннях і практыкаваннях.
Адказваюць на пытанні, выконваюць практ.
. Інд.работа
Л.д.
Замацаванне вывучанага матэрыялу
глюкоза, сульфат медзі, спіртоўка
8. Абагульненне і сістэматызацыя
3 мін.
Работа па схеме  - канспекту.
Асноўныя паняцці
Пт. асноўныя паняцці тэмы.
Франтальная работа
Вылучэнне асноўных правіл і паняццяў

9. Кантроль.
7 мін.
Арганізацыя работы па індывідуальных картках. Выяўленне цяжкасцей у засваенні новага матэрыялу.
Выконваюць заданні на картках
Самастойная работа
Кантроль ведаў
Індывідуальныя карткі
11. Дамашняе заданне.

2 мін.
Даводзіць да ведама дамашнія заданні.
Запісваюць у дзеннікі заданні па выбары.
Тлумачэнне
Усвядомлены выбар

12. Рэфлексія.
1мін.
Пытанні рэфлексіі
Аналізуюць уласную дзейнасць
Франтальныя
Самааналіз
Слайд 16
13. Падвядзенне вынікаў работы
1мін.
Аналіз дзейнасці вучняў

Слоўныя


Комментариев нет:

Отправить комментарий